ЧОРНОБИЛЬ 35-річниця 

28.04.2021

26 квітня, з нагоди 35-річниці аварії на Чорнобильській АЕС, за ініціативи студентської ради, студенти нашого коледжу взяли участь у покладанні квітів до пам'ятного знака "Пам'яті чорнобильців" та запалили "свічку пам'яті" для вшанування загиблих героїв-ліквідаторів аварії. 

Ядерна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції розділила наше життя на "до" і "після", а назва мало кому відомого до тієї пори українського містечка перетворилася на синонім трагедії всесвітнього масштабу. Трагедія, наслідки якої остаточно не подолані й до сьогодні.

Вона назавжди змінила життя сотень тисяч людей і на сотні років зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів території нашої держави.

35 років відділяє нас від страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка відгукнулася болем і стражданнями у мільйонів людей, завдала значних екологічних наслідків для всього світу.

За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України українські зірки шоу-бізнесу на чолі з Олексієм Потапенко створили музичний сингл «Вальс 86», приурочений до 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Ви чули, як плаче спустошена Прип'ять,
За скоєний гріх розіп'ята живцем,
Прип'ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Регочуть іони малиновим дзвоном,
Вбиваючи блиск нерозкритих очей,
Ридає вночі божевільна мадонна,
Приймаючи з лона холодних дітей
В бездонність ночей.
І тихо ступає життя у полин,
І лине Чорнобильський дзвін.

(Малиновий дзвін, Анна Багряна)