Заклад вищої освіти "Криворізький будівельний коледж"
Історія коледжу
КРИВОРІЗЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ розпочав свою діяльність як Криворізький будівельний технікум у 1952 році.
З лютого 2008 року за рішенням Правління Української Державної будівельної корпорації Криворізький будівельний технікум перейменовано в Державний вищий навчальний заклад "Криворізький будівельний коледж". Коледж готує фахівців для всіх форм господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом, реконструкцією, технічним переозброєнням, експлуатацією будівель і споруд.
За більше ніж 50 років своєї діяльності навчальним закладом було підготовлено понад 10 тисяч фахівців будівельної галузі, які зараз успішно працюють у всіх куточках України. Багато з них посідають відповідальні посади в апаратах державних установ, стали керівниками і провідними спеціалістами підприємств і організацій. Основними замовниками молодших спеціалістів є будівельні організації і комунальні підприємства міста та прилеглих районів. Криворізький будівельний коледж має довгострокові договори на підготовку фахівців-будівельників, що дозволяє щорічно вести розподіл випускників у повному обсязі.
Студенти КРИВОРІЗЬКОГО БУДІВЕЛЬНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ мають можливість після закінчення нашого навчального закладу продовжити своє навчання у Придніпровській державній академії будівництва ТА архітектури та у Криворізькому національному університеті та інших закладах освіти спорідненого профілю.
Історії створення...
Будівельний технікум, створений у листопаді 1952 на базі тресту "Криворіжбуд" як Криворізький вечірній будівельний технікум. Готував спеціалістів середньої ланки з промислового та цивільного будівництва. Перший набір складав 90 чоловік, які обєдналися в 3 групи. У 1954-1955 набір 120 чоловік. У квітні 1956 переводиться з вечірнього на денне навчання, зі збереження вечірнього відділення. У 1955-1956 набір 180 чоловік.
У 1990 увійшов у підпорядкування управління кадрів та учбових закладів Мінважбуду.
Основна професія - технік-будівельник. Серед основних спеціальностей будівництво тп експлуатація будівель і споруд.
За роки існування підготувлено 8,3 тис. фахівців, що складає 60% всіх працівників будівельних організацій Кривого Рогу. Має 3-поверховий навчально-лабораторний корпус, актовий зал на 300 місць, бібліотеку з книжкових фондом 38,8 тис., спортзал, майстерні, гараж та ін.
"Енциклопедія Криворіжжя: 230-річчю з дня заснування Кривого Рогу присвячується. 2005"