Краєзнавча екскурсія в науково-дослідний геолого-мінералогічний музей

01.04.2019

1 квітня 2019 року студенти груп Б-11(178) і Б-12(179) відвідали Науково-дослідний геолого-мінералогічного музею Криворізького технічного університету.

За відносно короткий період існування в музеї створена унікальна в регіоні експозиція. Музей перетворюється в авторитетний науковий, навчальний  і просвітницький центр.

На даний час в науково-дослідному геолого-мінералогічному музеї є експонати, що характеризують родовища корисних копалин України, Росії, Бєларусі, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Туркменістану, Киргизстану, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Афганістану, Єгипту, Алжиру, Ірану, Австрії, Мадагаскару, В'єтнаму, Японії, Канарських островів. Крім головних гірничопромислових регіонів України в експозиції представлені родовища корисних копалин Уралу, Кольського півострова, Руської платформи, Прибайкалля, Рудного Алтаю, Гірського Алтаю, Якутії, Магаданської обл., Чукотки, Камчатки, Хабаровського краю, Східного та Західного Сибіру.

Музейні експозиції мають як навчальне, так і науково-дослідницьке призначення. З урахуванням навчальних планів і програм підготовки спеціалістів - геологів і гірників - в систематиці музейних експозицій провідним є генетичний принцип. В відповідності з ним сформовані головні розділи музею: "Магматичні утворення", "Пегматити", "Гідротермальні утворення", "Метаморфічні утворення", "Метасоматичні утворення", "Ультраметаморфічні утворення", "Гіпергенні утворення". В зв'язку зі зростанням кількості наукових досліджень в області технологічної мінералогії створений і постійно поповнюється розділ "Техногенні мінеральні утворення". 

Деякі з зразків гірських порід руд та мінералів досліджувались при підготовці дисертацій в області геологічних наук. 

Дуже великий потенціал музею для виконання студентських наукових робіт. Співробітники музею читають лекції і проводять практичні заняття з кристалографії, мінералогії, петрографії і вченню про родовища корисних копалин. 

В музеї проводиться і просвітницька робота: щорічно з експозиціями знайомляться близько 2000 відвідувачів. Здебільшого це школярі, студенти, викладачі, наукові співробітники навчальних і наукових закладів Кривого Рогу, а також гості з різних міст України, держав ближнього і дальнього зарубіжжя.

Колекція каменю Науково-дослідного геолого-мінералогічного музею Криворізького технічного університету постановою Кабінету Міністрів України внесена до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.