День українського добровольця

18.03.2019

14 березня - День українського добровольця - захисника незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Це свято - на честь 500 бійців-добровольців, які прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Батальйон на початку квітня 2014 року передислокувався на Дніпропетровщину і отримав назву "Дніпро-2".

Свято встановлене 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

В коледжі відбувся вечір пам'яті присвячений Нічезі Миколі і усім загиблим воїнам АТО і ООС.

23 жовтня 2016 року у секторі «Маріуполь» під час виконання бойового завдання загинув Микола Нічега, боєць групи розвідки спеціального призначення окремого загону спецпризначення АЗОВ. Хлопець мав позивний «Нож», служити пішов добровольцем. 

Криворіжець Микола Нічега народився у 1993 році. До війни хлопець захоплювався парашутним спортом.

Побратими Миколи з полку пишуть: «Він був добре фізично розвинений. Друг Нож проходив багато курсів підготовки для військових спецпризначенців... Вільно володів англійською мовою. Був сміливою, справедливою та ідейною людиною». 

Указом Президента України № 161/2017 від 13 червня 2017 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).